Jak przygotować nieruchomość do sprzedaży?

  • 2 lata temu
  • 0
Jak przygotować nieruchomość do sprzedaży?

Chcesz sprzedać szybko i z zyskiem dom lub mieszkanie? Podpowiemy Ci, jak przy wykorzystaniu kilku prostych porad podniesiesz swoje szanse, by transakcja sprzedaży przebiegła zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

Pamiętaj! Dobre pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz!

Z naszego doświadczenia wynika, że klienci zamierzający sprzedać swą nieruchomość często skupiają się wyłącznie na cenie swojego domu czy mieszkania, pomijając zupełnie aspekt czysto emocjonalny. A nie mniej ważny.

Pamiętaj, że w sprzedaży nieruchomości liczy się pierwsze wrażenie.

Klient poszukujący nieruchomości do kupna podejmuje życiową, bardzo ważną dla niego, rozpatrywaną po tysiąckroć decyzję. Kupujący nieruchomość (oprócz klientów nabywających nieruchomość w celach czysto komercyjnych) planuje swoje przyszłe życie, wybiera miejsce na swoje gniazdo rodzinne. Tworzy w myślach marzenia o ciepłym, przytulnym domu, gdzie wraz z rodziną będzie mógł odpoczywać, relaksować się, bawić.

Ty, jako sprzedający, masz niebagatelną rolę do odegrania w jego marzeniach i planach. Masz szansę pokazać swojemu potencjalnemu klientowi, że Twoja nieruchomość to właśnie to miejsce, o którym marzy.

Pamiętaj! Klient kupuje oczami!

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Zanim przyjedzie do Ciebie klient, przygotuj swoje mieszkanie czy dom do prezentacji.

Na co zwrócić uwagę?

Posprzątaj swoją nieruchomość i jej najbliższe otoczenie

Jeśli posiadasz dom na sprzedaż, zadbaj o porządek oraz ład w ogrodzie i na podjazdach. Schowaj zbędne przedmioty, takie jak rowery, grabie, zużyty sprzęt AGD.

Poświęć czas, by skosić trawnik i przystrzyż krzewy. W okresie jesiennym, uprzątnij liście, a w zimie – odgarnij śnieg z chodników i podjazdów.

Wnętrze mieszkania powinno być czyste i uporządkowane.

Nasza wskazówka: zwróć uwagę, w jaki sposób są prezentowane mieszkania czy domy w renomowanych magazynach wnętrzarskich. Wnętrza są tam praktycznie pozbawione zbędnych przedmiotów, prawda? Nawet małe mieszkanie wyda się większe i przyjemniejsze w odbiorze, gdy usuniemy z widoku zbędne rzeczy.
Wazon z kwiatami lub półmisek ze świeżymi owocami zawsze dobrze się sprawdzają jako eleganckie dekoracje.

Umyj podłogi, okna i wypierz firanki. Przyjemny zapach świeżo pranych firm czy zasłon zawsze sprawia miłe, przytulne wrażenie.

Im mniej osób podczas prezentacji, tym lepiej

Pamiętaj, by klient mógł swobodnie i bez skrępowania zwiedzić Twoją nieruchomość. Im mniej osób będzie podczas prezentacji, tym bardziej komfortowo będzie się czuł klient.

Sytuacją idealną w sprzedaży byłoby, gdyby klient kupujący mógł sam lub w towarzystwie zaufanego pośrednika obejrzeć nieruchomość. Pozwoliłoby mu to na wyobrażenie sobie siebie w danym miejscu.

Kuchnia i łazienka

Doświadczeni pośrednicy nie bez powodu powiadają, że podczas sprzedaży nieruchomości to kuchnia i łazienka są najważniejszymi pomieszczeniami w domu.

Przytulna i czysta kuchnia jest sercem każdej rodziny. Zadbaj o jej wygląd.

Nasza wskazówka: może upieczesz ciasteczka lub chleb przed wizytą klienta? Piękny zapach sprawi, że wnętrza staną się bardziej przytulne, domowe, rodzinne.

Pamiętaj, by łazienka była czysta, jasna, pachnąca, wyposażona w świeże ręczniki. Sprawdź, czy wszystkie żarówki się świecą i czy krany oraz spłuczka w toalecie jest sprawna.

Wyłącz głośne sprzęty: radio i tv

Głośna muzyka lub włączony telewizor przeszkadzają podczas prezentacji nieruchomości i dekoncentrują klienta.

Zamknij w odosobnieniu kota i poproś kogoś o wyprowadzenie psa na czas prezentacji nieruchomości

Prezentując swą nieruchomość po zmroku, zadbaj, by we wszystkich pomieszczeniach było włączone światło. Jeśli pokazujesz dom za dnia, odsłoń okna, by jak najwięcej słońca wpadało do środka

Bądź uprzejmy, dyskretny, nie zmuszaj klienta do konwersacji. Klient nie przychodzi z wizytą towarzyską, nie oczekuje, byś go zabawiał. Klient podczas prezentacji próbuje wyobrazić sobie siebie i swoich najbliższych w Twoim mieszkaniu jako przyszłych lokatorów. Pozwól mu pobyć w ciszy ze swoimi myślami.

Zaufaj swojemu pośrednikowi. To specjalista w swojej dziedzinie. Poradzi Ci, podpowie, co można zmienić, co poprawić, a na co w ogóle nie zwracać uwagi podczas przygotowywania nieruchomości do sprzedaży

Compare listings

Compare